גלי צהל
   
 

האזן לרדיו גלי צהל עכשיו!

כל השידורים, כל השירים, כל התוכניות – עכשיו מנגן.

גלי צה”ל הינה תחנה הפועל במסגרת צה”ל כיחידה של חיל החינוך והנוער, ואולפניה הראשיים ממוקמים ביפו ובנוסף מפעילה התחנה אולפנים גם בירושלים 

גלי צהל התחנה הצבאית של ישראל שמשלבת בתוכה תוכניות המוגשות על ידי חיילים בשירות סדיר בתפקידים שונים הכוללים תפקידי קריינות, עריכה, כתיבה, מגשת חדשות ועוד. לצד החיילים הסדירים מועסקים אזרחים ואנשי תקשורת המועסקים על ידי צה”ל.

התחנה שמשמשת כחממה לאנשי תקשורת וכתבים מובילים, בין האנשים שהתחילו את דרכם בגלי צה”ל ניתן למצוא את: יעקב איילון, גאולה אבן, טל ברמן, אילנה דיין, מרב מיכאלי, גיא פינס, עידו רוזנבלום, רפי רשף ועוד ועוד

החל משנת 2012 מפקד על התחנה ירון דקל שאף הוא החל את דרכו בתחנה.

תקציב התחנה נגזר כחלק מתקציב משרד הבטחון דבר שמוערר לא פעם ביקורת ותהיות לגבי הצורך בתחנה כזו המשדרת את עיקר שידורה לציבור הכללי במימון צבאי, נוסף על כך שהתחנה מאז הקמתה אופיינה בקו חילוני, אשכנזי ותל אביבי מה שגרם למידור המוזיקה המזרחית ועורר לא פעם ביקורת רבה על התחנה. ביקורת נוספת עולה בטענה כי שידורי התחנה סובלים מחוסר איזון והטייה פוליטית לצד השמאלי של המפה תוך שימוש ציני של השדרים בבמה שניתנה להם לצורך קידום אג’נדה פוליטית.

השירות בתחנת גל”צ הינו דבר מבוקש ואף עלו לא פעם השאמות מצד אנשים שונים על כך שהקבלה מעורבת בקשרים אישיים , מתוך 2000 מועמדים לשירות המבקשים להתקבל לתחנה מתקבלים בסך הכל 40 מועמדיםוזאת בסיום תהליך ארוך ומורכב הכולל תהליכי מיון, בחינות ידע כללי ובחינות קול, כאשר הדרישות הבסיסיות הם ידע נרחב, שפה עברית גבוהה, הבנה במוזיקה, כושר ביטוי ויכולות אלתור.

תחנת גלי צה”ל משדרת עכשיו דרך אתר רדיו ישראל להנאתכם ובאיכות מצויינת,

כך תוכלו להאזין לכל התוכניות האהובות “בוקר טוב ישראל”, “נכון להבוקר” “מה בוער”, “המילה האחרונה”, “קולה של אמא” “האוניברסיטה המשודרת” ועוד.

 

Facebook Comments